نخبه کشی در همه جای ایران و در خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)

در چند هفته گذشته خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) شاهد تغییر و تحولاتی بود. تغییر و تحولات در هر اداره، با انتخاب مسوول و رئیس جدید امری کاملا طبیعی است. ادعاهایی مبنی بر اینکه ما با «کلید» آمده‌ایم و «داس برنداشته‌ایم» هم نشان داد که تغییر در معاونان و روسای ادارات امری طبیعی برای هر دولت است و نیازی به شعار دادن در این حوزه نیست.

از قضا چندی پیش با انتخاب سردبیر جدید خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) تغییراتی در برخی از سمت‌ها پیش آمد؛ برخی استعفا کردند و برخی دیگر نیز عذرشان خواسته شد. اما نکته جالب اینجا بود که دبیر یکی از سرویس‌ها که هم رای با افرادی بود که استعفا کرده بودند و به قول معروف دُمش به دُم آن‌ها بسته شده بود، با مشاهده این تغییرات خطاب به خبرنگاران خود گفته بود: «در سراسر ایران نخبه کشی می‌شود و نمونه حی و حاضر آن هم ایبنا است».

این سخنان از چند منظر قابل توجه است و دوستانی که در چند سال گذشته اخبار این رسانه را پیگیری می‌کردند متوجه هستند که این نخبگان چگونه رنکینگ سایت را در رتبه 1900 تنزل داده بودند. البته موارد دیگری هم هست که به دلیل آنکه حرف زدن پشت دیگران چندان جالب نیست، از این کار صرف نظر می‌کنیم.

پی نوشت: پس از انتشار این مطلب برخی از دوستان که به ارادت داشتند، سوال کردند که حتما تو هم جزو گروه نخبگان بودی و از ایبنا رفتی.

در پاسخ به دوستان و برخی افراد دیگری که این مطلب را می‌خوانند باید بگویم که اصلا این طور نیست. هدف از گفتن این ماجرا بیان طنز و خود بزرگ‌بینی و اسنوبیسم در برخی افرادی بود که تا به حال نتوانسته‌اند جلوتر از نوک دماغ‌شان را ببینند. این فرد، دبیر یکی از این سرویس‌ها بود و این جمله را گفته بود. ما کلی در خبرگزاری می‌خندیدیم و از هدر رفتن این کارمندانی که در عمر خود تاکنون از خواندن تصمیم کبری فراتر نرفته‌اند، بر روی زمین ریسه می‌رفتیم.

 

 

/ 1 نظر / 64 بازدید
akbri

برای خوانش بیایید